Sinanoba Oto Periyodik Bakım Servisi

Sinanoba Oto Periyodik Bakım 0 533 717 40 19

Sinanoba Oto Periyodik Bakım Servisi olan Yüksel Oto olarak uzman motor ustalarımız, makina parkurumuz ve güleryüzlü personellerimiz ile Sinanoba Oto Periyodik Bakım Servisi hizmetlerimizi vermekteyiz. Yerimiz Büyükçekmece Beykent Sanayi Sitesinde olsa da Avrupa Yakasında Başakşehir – Büyükçekmece bölgesinde müsaitliğimiz olduğu sürece yol yardım hizmetleri de vermekteyiz.

Sinanoba Oto Periyodik Bakım Servisi
Sinanoba Oto Periyodik Bakım Servisi

Yüksel Oto Full Servis, araçların oto periyodik bakım işlerini yapan Büyükçekmece oto bakım ve tamir firmasıdır. Oto periyodik bakım, motorlu araçların tümü için geçerli olan ve genel anlamda otomobil ve hafif ticari araçlar için üretici firma tarafından belirlenen aralıklarla parça değişimi de gerektirebilen bir kontroldür. 10 bin km’de bir, 15 bin km’de bir ya da 20 bin km’de bir gibi aralıklarla yapılan periyodik bakım, motorun daha uzun ömürlü olması ve güvenli bir sürüş için çok önemlidir. Her araç için periyodik bakım süresi farklı olmakla birlikte aracınızın kullanım kılavuzunda bu süre belirtilmektedir. Genel olarak 10 bin km/ 15 bin km ve 20 km gibi bakım gibi aralıklarla periyodik bakım yapılmaktadır. Ayrıca aracın dizel ya da benzinli olmasına göre de periyodik kontrol zamanları değişmektedir. Bir motorlu aracın periyodik bakım aralığı, üretici firma tarafından belirlenmektedir. Araç, üretilirken yapılan testler, belli bir süre sonunda ya da belli bir kullanım sonunda aracın yağı, filtreleri, fren sistemi, debriyaj sistemi, süspansiyon sistemi, silecekleri gibi pek çok detayın kontrol edilmesi gerektiğini ve bazı parçaların yenilenmesi gerektiğini göstermektedir. Aksi halde arıza, tıkanma, sorunlu çalışma, fazla yakıt tüketme ve en kötüsü riskli sürüş gibi sonuçlar doğabilir.

Periyodik bakımda değişecek parçalar bir araçtan diğerine farklılık gösterir. Genel olarak; motor yağı, motor yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi, yakıt filtresi, tapa contası, triger kayışı seti, alternatör kayış seti, fren hidroliği, soğutma sıvısı gibi parçaların değişeceğinden bahsedebiliriz.

Oto periyodik bakım nelerden oluşur?

  • Motor Yağı Ve Yağ Filtresi Değişimi
  • Hava Filtresi Kontrolü ve Değişimi
  • Klima Polen Filtresi Değişimi ve Kontrolü
  • Yakıt Filtresi Kontrolü ve Değişimi
  • Motor Bakımı Ve Kontrolü
  • Sıvıların Kontrolü
  • Fren Sistemi Bakımı
  • Far Ayarı Ve Aydınlatmaların Kontrolü
  • Ön Takım Kontrolü

Sinanoba Oto Periyodik Bakımı Fiyatları

Büyükçekmece’de bulunan Yüksel Oto Full Servis araç tamiri işleri yapmakta olup her türlü araç oto periyodik bakımı yapan oto bakım ve tamir firması dır. Oto periyodik bakımı fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizlere 0 533 717 40 19 ve 0 543 587 78 98 numaralarından ya da info@yukselotofullservis.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.